Meslek Edindirme Kursu Nedir? Ne İşe Yarar?

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Meslek edinme kursu, bireylerin meslek edinmek ya da yeni bir kariyer planlamak amacı ile tercih ettikleri bir kurs programıdır. Meslek edindirme kursları; kişilerin çeşitli konularda eğitimler alarak, eğitimler sonrasında da kursta öğrenilen konulara ilişkin bilgi ölçme ve değerlendirme sınavından geçerli not alan kişilerin sertifikaya hak kazanmasını ve bu sayede yeni iş imkânlarına sahip olmasını kapsamaktadır. Bu kurs programı sayesinde kişiler eğitimini aldıkları meslek alanının derslerini başarılı bir biçimde bitirmeleri halinde sertifikaları sayesinde yetkinliklerini aynı zamanda da bilgi birikimlerini işverenlerine kanıtlama fırsatı elde ederek kariyer hedeflerini gerçekleştirmiş olurlar.

Meslek edindirme kursları kişilerin çeşitli konularda eğitimler alarak, eğitimler sonrasında da kursta öğrenilen konulara ilişkin bilgi ölçme ve değerlendirme sınavından geçerli not alarak kişilerin sertifikaya hak kazanmasını ve bu sayede yeni iş imkanlarına sahip olmasını kapsar.

Bir meslek edinmek isteyen, kendisine yeni bir kariyer planlamak isteyen herkes bu meslek edindirme kurslarına katılarak sertifika alabilir ve kariyer hedeflerini gerçekleştirebilirler.

Meslek Edindirme Kursu Hangi Meslek Gruplarını Kapsamaktadır?

Meslek edinme kursları, iş imkânlarının aynı zamanda da personel alımlarının yoğun olduğu alanlarda kişilerin kendisini geliştirmesine, meslek edinmek ya da ek gelir elde etmek amaçları ile faydalanabilecekleri bir kurs programı olma özelliği taşımaktadır. Kurumumuz bünyesinde kursiyerlerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen kurs programlarımız arasında bulunan eğitimler arasında; Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursu, Emlak Danışmanlığı Kursu, Aşçılık Kursu, Oyun Terapisi Eğitimi, Bebek Spa ve Masaj Eğitimi, Temel İlk Yardım Eğitimi ve Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği gibi mesleki eğitim alanları bulunmaktadır. Kurumumuz bünyesinde verilen eğitim hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İş imkanı ve personel alımları oldukça yoğun olan konularla birlikte, kendinizi geliştirmek istediğiniz yada ek gelir elde etmek adına 2. bir meslek edinmek istediğiniz konularda da meslek edindirme kursları bulunmaktadır. En yaygın şekilde tercih edilen meslek edindirme kurslarımız;

  • Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursu
  • Emlak Danışmanlığı Kursu
  • Aşçılık Kursu
  • Oyun Terapisi Eğitimi
  • Bebek Spa ve Masaj Eğitimi
  • Temel İlk Yardım Eğitimi
  • Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği

Meslek Edindirme Kursu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kursa Nasıl Katılım Sağlanır?

Kurumumuz bünyesinde pek çok farklı mesleki alanda eğitim verilmektedir ve bu sayede kişilerin meslek edinmek istedikleri alanda daha kolay bir biçimde iş bulmaları ve bu esnada alanlarındaki yetkinliklerini kanıtlamalarına yardımcı olunmaktadır. İlgi duyduğunuz ve meslek edinmek istediğiniz alanda almak istediğiniz kursun türüne göre kursiyerlerden belirli özellik ve şartlara sahip olmaları beklenmektedir ve bu beklentiler değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü kurs içeriğine dair detayları inceledikten sonra bizlere ulaşabilir ve sertifikalı kurs programlarımız hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Eğitime Katılabilmek İçin Gerekenler

Kurumumuz bünyesinde hizmetini verdiğimiz eğitim programlarından faydalanarak meslek sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle kursumuza kayıt yaptırması gereklidir. Ardından ise bulundurulması gerekenlerden ilki bir bilgisayar, akıllı telefon ya da kursiyerlerin derse erişebilmesini sağlayacak herhangi bir cihazdır. Bunun ardından ise eğitim alacak kişinin yeterli teknolojik bilgi birikime sahip olarak cihazın kullanımına hâkim olması gerekmektedir. Kursumuz bünyesinde verilen eğitim, uzaktan olacak bir biçimde gerçekleştirildiğinden ötürü kişinin aktif bir internet bağlantısına sahip olması önem arz etmektedir. Bu noktalar haricinde gereken herhangi farklı bir husus bulunmamaktadır ve kurs programına katılmak için gereklilikleri yerine getiren ve katılım koşullarını sağlayan her birey eğitimlere kolaylıkla katılabilmektedir. Eğitimlerimize katılabilmek için herhangi bir zaman aralığı veya gün belirtilmiş değildir. Kursiyerlerimiz için, eğitimlerine her an ve her yerden katılma imkanı sağlanmış durumdadır. 

Hangi Meslek Bana Uygun? başlıklı içeriğimize göz atmak ister misiniz?

Kurs Süreci Nasıl İşler?

Meslek kurslarına katılım süreci online olarak işlemektedir. Kurs başvurunuzu yaparak katılım sağladıktan sonra sisteme giriş yaparak eğitime dair videoları dilediğiniz gün ve zamanlarda inceleyebilir; ayrıca kursa ilişkin doküman ve kaynaklara da erişebilirsiniz.

Kurs sonrasında yine online olarak sınava girmeniz gerekmektedir. Kursta yer alan dersleri tamamladıktan sonra başarı ve yeterlilik kazanma ölçümlemesi için sınav yapılmaktadır. Sınavdan başarılı bir derece alan tüm kursiyerler kurs neticesinde meslek sertifikalarını almaya hak kazanmış olurlar. Sertifika hakkı kazanmanın sonrasında ise konuya ilişkin iş başvuruları yapabilir ve sektöre adım atabilirler.

E-Devlet Onaylı Sertifika Nedir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kurumumuz bünyesinde vermiş olduğumuz meslek edinme kursları uzaktan eğitim olacak şekilde düzenlenmiştir. Kursumuza kayıt olan bireyler, ders video ve sunumlarını kendilerine kursumuz tarafından sağlanacak olan erişim imkânı sayesinde diledikleri her an ve her yerden ulaşarak eğitimlerine devam edebilme aynı zamanda da kursa ilişkin doküman ve kaynaklara da erişim olanağı elde etmiş olmaktadırlar. Verilen eğitimin uzaktan gerçekleştirilmesi sayesinde kursiyerlerin eğitim merkezine gelmesine gerek kalmadan vakitten tasarruf etmelerine imkân tanınmaktadır. Pandemi dolayısı ile içinde bulunan şartlar da göz önüne alındığında uzaktan eğitimin tercih edilirliğinde pandeminin ardından büyük bir artış gözlenmekle beraber eğitimlerin yürütülüş şekli önem kazanmıştır. Bu bağlamda eğitimin uzaktan olacak şekilde yürütülmesi kursiyerlere büyük yararlar sağlayarak eğitim süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Kurs eğitimleri sonrasında yine online olarak kurumumuz tarafından hazırlanmış olan bir sınava girmeniz gerekmektedir. Kursta yer alan dersleri tamamladıktan sonra başarı ve yeterlilik kazanma ölçümlemesi için yapılan bu sınavdan başarılı bir derece alan tüm kursiyerler kurs neticesinde meslek sertifikalarını almaya hak kazanmış olurlar. Sertifika hakkı kazanmanın sonrasında ise konuya ilişkin iş başvuruları yapabilir ve sektöre adım atabilirler. Kurs sürecimize ve eğitimlerimizin içeriğinde dair daha detaylı bilgi alabilmek için internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Mesleki Eğitim Nedir yazımızdan da bilgi edinebilirsiniz.

Kurumumuz Bünyesinde Verilen Sertifikanın Geçerliliği Nedir?

Kurumumuz bünyesinde verilen sertifikalar bireylerin mesleki alanlarında yeterliliklerini gösterene bir belge niteliğindedir. Alacağınız mesleki eğitim sonrasında, yine bünyemiz tarafından hazırlanmış olan sınavdan geçerli notu alan bireyler, bu alanda mesleklerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak olan sertifikayı almaya hak kazanacaktır. Bu sertifika sayesinde alanınızda uzman ve yetkin olduğunuzu işverenlerinize kanıtlayabilir, uzmanlaştığınız alanın iş olanaklarında çalışma imkânına sahip olabilirsiniz. Kursumuzu başarılı bir şekilde bitiren kişilere verilen bu sertifika, E-devlet onaylı olup yine E-devlet üzerinden geçerliliği görüntülenebilmektedir. Bu onay sayesinde sertifikanız, iş başvurularınız ve bu yöndeki sektörel çalışma hayatınızda oldukça önemli bir rol oynayarak iş bulmanızı kolaylaştırmaktadır.

Kurs sonucunda alınan sertifikalar E-devlet onaylıdır. Edevlet üzerinde sertifika geçerliliği teyit edilebilmektedir. Edevlet onaylı sertifika, iş başvurularınız ve bu yöndeki sektörel çalışma hayatınızda oldukça önemlidir.

Hasta Bakıcı Nedir, Görevleri Nelerdir? yazımız da ilginizi çekebilir.

Sertifikalar İş İmkanı Yaratır mı?

Evet. Kurslarımız sonucunda alacağınız sertifikalar, alınan kursta yeterlilik kazandığınız anlamına gelir. Ayrıca işe alımlarda da talep edileceği şekilde bu sertifikalar E-devlet onaylıdır. Kursumuzda bulunan pek çok meslek edindirme sertifika programı hem ana meslek olarak tercih edilebilir olacak; hem de kişilerin ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirmeleri ve ek gelir elde etmek amacıyla yapabilecekleri meslekler olmaktadır.

Kurumumuz bünyesinde alacağınız mesleki eğitim sayesinde; alanınızda bilgi birikimine sahip olurken aynı zamanda  gerekli yetkinliğe ulaşacağınızın ve eğitiminiz sonucunda alacağınız sertifikanın da yardımı ile işverenlerinize kendinizi kanıtlayacağınızdan ötürü iş sahibi olmanız kolaylaşacaktır. Kursu başarılı bir şekilde bitirdiğiniz taktirde kurumumuz tarafından verilecek olan sertifika mesleğinizde yeterliliğe sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Öte yandan birçok kurumun aksine bu sertifikalar işverenlerin de dikkat edeceği şekilde E-devlet onaylı olma özelliği taşımaktadır. Kursumuz bünyesinde eğitimini verdiğimiz pek çok meslek edinme kursu, bireylerin hem ana meslek olarak hem de ek gelir sağlamak için tercih edebilecekleri alanlardan oluşmaktadır. Bu sayede kişiler ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirirken aynı zamanda da gelir elde etme noktasında büyük avantaj sahibi olma fırsatını elde etmiş olmaktadırlar.

Meslek Edindirme Kursu Kayıt

Kariyervemeslek.com aracılığı ile dilediğiniz meslek kursuna kayıt olabilir ve E-devlet onaylı sertifikanızı edinebilirsiniz. Yeni bir meslek ve kariyer imkanı için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Blog

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.