Diş Hekimi Asistanlığı Kursu

Diş Hekimi Asistanlığı Kursu
Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Diş hekimi asistanlığı son yıllarda yaşanan pandeminin etkisi ile artan sağlık personeli ihtiyacının sonucunda iş alanı ve imkânı artan bir meslek haline gelmiştir. Bu nedenle de bu mesleği tercih eden ve eğitimin almak isteyen kişi sayısında yüksek bir artış gözlenmiştir. Diş hekimi asistanının genel görev tanımı içerisinde hasta kayıtları, dental ve medikal bilgilerinin kaydedilmesi bulunmakla birlikte muayenehanede kullanılan cihaz ve aletlerin temizliği, bakımı ve korunması da yine diş hekimi asistanının sorumluluğundadır. Bu mesleğe sahip olarak çalışan kişiler, her daim diş hekiminin yanında olarak ona yardımda bulunmakla ve diş hekiminin işini kolaylaştırmakla yükümlüdür. Bu noktada kurumumuz bünyesinde kursiyerlerimizin alacakları eğitim kapsamında, diş hekimliği muayenehanelerinin fonksiyonu, diş hekimliğinde kullanılan aletlerin korunması, diş hekimi asistanının önemi ve görevleri gibi pek çok farklı ve mesleki açıdan önem taşıyan noktalar konusunda içerikler bulunmaktadır. Eğitim içeriğimize bu personellerin hastalarla olan iletişimlerinin daha güçlü ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacı ile çeşitli bilgilendirmeler de dâhil edilmiştir. Temelde bu ve bu gibi siz değerli kursiyerlerimizin meslek yaşantılarında ihtiyaç duyacakları pek çok farklı bilgiyi bünyesinde barındıran eğitim içeriğimiz, üyelerimizin alanlarında uzman ve donanımlı olmalarını sağlamak adına titiz ve bir o kadar da özenle düzenlenmiştir.

Diş Hekimi Asistanının Görev ve Sorumlulukları

Son dönemlerin en sık tercih edilen mesleklerinden biri haline gelen diş hekimi asistanlığı, görev tanımı içerisinde oldukça önemli noktalar bulunan bir alandır. Bu personellerin temel görevleri diş hekiminin ihtiyaç duyduğu yardımı kendisine sağlamak ve gerekli her türlü görevi yerine getirmektir. Bu kişilerin sorumluluğu, hastaların muayenehaneden içeri girişi ile başlamakla beraber hastayla birebir ve yakından ilgilenmektir. Tedavi için başvuran hastaların kaydının oluşturması ya da bu gibi belgelendirme ya da kayıt yapma görevlerini de gerekli durumlarda yerine getirme durumda kalabilmektedirler. Hastaların tedavileri esnasında kullanılacak ya da gerekli olabilecek malzemelerin tedarikini sağlamaları aynı zamanda da kullanılacak bu ekipmanların takibini ve sterilizasyonunu yapmaları gerekmektedir. Öte yandan yine tedavi ortamının sterilizasyonunu da diş hekimi asistanlarının yapması ya da kontrol etmesi büyük önem taşımaktadır. Hastaya bulaşması ya da herhangi bir sağlık sorunu oluşturması olası olan mikroorganizmalardan ortamın arındırılması gerekmektedir.

Tedavilerin gerçekleştirilmesi esnasında gerekli malzemelerin diş hekimine ulaştırılmasını sağlayarak hekime yardımcı olmaları da gerekmektedir. Yapılan tedaviler sonucunda açığa çıkan tıbbi atıkları sorumlu görevlilere iletmek de yine bu personelin sorumluluğundadır. Yapılan işlemin ardından bir sonraki hasta için tedavi yapılan alanın ve malzemelerin düzenlenmesi görevi diş hekimi asistanına aittir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, bu personellerin görev tanımları içerisinde son derece önem arz eden sorumluluklar bulunmaktadır.

Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu 

Diş hekimi asistanı olarak çalışmak isteyen kişiler, öncelikle üniversite sınavına girdikten sonra yeterli puanı alarak üniversitelerin sağlık meslek yüksekokullarında yer alan 2 yıllık ağız ve diş sağlığı bölümü önlisans programını bitirdikten sonra diş hekimi asistanı olarak çalışma imkânı elde etmektedirler. Ancak bu durum bu mesleğe sahip olmak için tercih edilen tek yol değildir. Üniversite sınavından yeterli bir puan almaya ya da bu sınava girmeye gerek kalmadan özel kurslar bünyesinde de eğitim alınması mümkündür. Bu noktada eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kişiler yine kurs tarafından verilen mesleki yeterlilik sertifikası sayesinde çalışma hakkı kazanmaktadır. Seçilen kursun alınan verim açısından taşıdığı önem ise oldukça büyüktür. Bu nedenle kursiyerlerin tercih edecekleri kurum hakkında dikkatli olmaları gerekmektedir. Kurum olarak biz, siz kıymetli kursiyerlerimizin alanlarında son derece yetkin personeller olmasını sağlamak amacı ile eğitim faaliyetlerimizi özenle ve aynı zamanda da aldığımız geri dönütlerin olumlu olmasının etkisi ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Diş Hekimi Asistanlığı Eğitim İçeriği

Kurumumuzun eğitim içeriği, diş hekimi asistanlığı hakkında bilinmesi gerekli olan her türlü bilgiyi barındırmaktadır. Diş tedavilerinde ihtiyaç duyulan ekipmanları isimleri, bakımlarının nasıl yapılacağı, hasta kabul sistemin nasıl çalıştığı, kliniğe gelen hastalarla doğru ve uygun iletişimin nasıl kurulacağı gibi pek çok farklı konu hakkında çeşitli eğitimler kursiyerlerimize kurs süreci içerisinde verilmektedir. Öte yandan bu eğitim içeriğinde; ağız ve diş anatomisi, hasta karşılanması, hasta kayıtlarının tutulması ve diş hekimliğinde kullanılan aletler gibi konularda da bilgiler bulunmaktadır. Bu zengin ve çeşitli içerik sayesinde amaçlanan, siz değerli kursiyerlerimizin mesleki alanlarında bir uzman haline gelmeleri noktasında destek sağlamaktır. Teorik eğitimin yanı sıra uygulama eğitiminin de kursiyerlerimize verilmesi, öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesine ve gerçek hayat uygulamalarının görülmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede katılımcılarımızın mesleki alanlarında ihtiyaç duyabilecekleri hem pratik hem de uygulamalı eğitimden faydalanarak son derece donanım sahibi olma ve bunu belgelendirme imkânını elde etmektedirler.

E-Devlet Onaylı Diş Hekimi Asistanlığı Sertifikası

Kurumumuz bünyesinde verilen eğitimler, diş hekimi asistanlığı alanında hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere gerekli her türlü bilgiyi bünyesinde barındıracak şekilde hazırlanmıştır. Dolayısı ile kurs bitimi sürecinde kursiyerlerimiz son derece bilgili bir hale gelerek yapılacak olan sertifika sınavına hazır hale gelmektedirler. Bu sertifika sayesinde kursiyerlerimiz, iş başvurularında mesleki alanlarındaki yetkinliklerini gösteren sertifikalarını kullanma imkânı elde etmektedirler. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken ve büyük önem taşıyan bir konu ise verilen sertifikanın e-devlet onaylı olup olmamasıdır. Kurumumuz bünyesinde eğitimini başarılı bir şekilde bitiren ve belirtilen şartları sağlayarak sınavı gerekli puanı alarak tamamlayan adaylara verilen belge e-devlet onaylı olacaktır. Bu sertifika sayesinde Türkiye’nin her yerinde dilediğiniz alanda iş sahibi olarak mesleğinizi gerçekleştirme fırsatı elde etmiş olursunuz. Bu noktada bünyemiz dâhilinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup ihtiyaç duyulan yeterliliğe sahiptir. Bu sertifikaya sahip bireyler devlet hastanelerinde veya özel diş sağlık merkezleri ve muayenehanelerde kolaylıkla çalışabilmektedirler. Eğitim ve süreç hakkında detaylı bilgi almak ve eğitim kaydınızı yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız size programın kapsamı, koşulları ve kayıt detayları konusunda bilgi verecektir.

Diş Hekimi Asistanlarının Çalışma Alanları

Son dönemlerde ortaya çıkan ve pek çok etkiyi de beraberinde getiren pandemi sürecinin de bir getirisi olarak sağlık personellerine duyulan ihtiyaç oldukça hızlı bir artış göstermiştir. Bu noktada elbette diş hekimi asistanı olarak çalışacak personellere duyulan ihtiyaç da önem kazanmıştır. Kurs sürecini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerlerimizin, iş bulma noktasında herhangi bir sorun yaşamaması ve kolaylıkla çalışma yaşantısına dâhil olmaları sağlanmıştır. Kursu başarılı bir şekilde bitiren kursiyerlerimiz tarafından alınan sertifika ile diş hekimi asistanı, Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet hastanelerinde ya da özel hastane, klinikler ya da muayenehaneler gibi farklı kurumlarda çalışabilme imkânına sahip olmaktadır. Eğer siz de eğitim programı ve sürecimiz hakkında bilgi almak ya da kurs programımıza kayıt olarak kariyer hedefinizi gerçekleştirme noktasında bir adım atmak isterseniz bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.