Aşçılık Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Aşçılık Kursu

Her geçen gün profesyonel aşçılık alanında ve gıda sektöründe, bireylere sunulan iş imkânları ve aynı zamanda da çeşitliliği artış göstermektedir. Bu sebepten ötürü, bu eğitimi alarak sektöre giriş yaparak meslekte yer edinmek ve iş sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı da aynı oranda yükselme göstermiştir. Bu bağlamda, profesyonel aşçılık unvanına sahip kişiler; otel, özel şirket gibi hem devlette hem de özel sektörde çeşitli çalışma olanaklarına sahip olarak seçim yapma olanağına sahiptirler. Görev tanımlarında ise; müşterilerin isteklerine göre siparişleri hazırlamak, iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki kurallara özen göstermek ve dünyada gerçekleşen yemek kültürü ile ilgili gelişmeleri takip etmek gibi çeşitli önemli kısımlar bulunmaktadır. Profesyonel bir aşçı olarak iş sahibi olmak isteyen kişilerin ise sahip olması gerekli olan bazı önemli özellikler bulunmaktadır. Öncelikle bu mesleği yapan kişilerin yeniliğe ve öğrenmeye daima açık olmaları gerekli iken, alanlarında gerçekleşen gelişimleri de yakından takip etmelidirler. Takım çalışmasına açık olmak ve iletişim yönünden de kuvvetli olmak, başarılı bir profesyonel aşçı olabilmek için önemlidir.

Profesyonel Aşçı Olmak

Profesyonel aşçı olarak çalışmak isteyen kişilerin bu mesleği edinebilmesi için çeşitli yollar bulunmaktadır. İlk olarak üniversite sınavına girerek belirtilen koşulları sağlamanızın ardından yeterli bir puan alarak, üniversiteden mezun olarak lisansınızı almanız mümkündür. Ancak profesyonel aşçı olmak için üniversite okumak şart değildir. Bunun yerine, bu eğitim hizmetini veren kurslar bünyesinde derslerinizi aldıktan sonra yine belirtilen koşulları sağlayarak eğitim sürecinizi başarılı bir şekilde bitirdiğiniz takdirde mesleğinizde olan yetkinliğinizi işverenlerinize kanıtlayabilir ve iş hayatına dâhil olabilirsiniz. Üniversite okuyarak ya da kurs aracılığı ile profesyonel aşçı olmuş bireyler arasında ise herhangi bir ayrım bulunmamaktadır. Ancak verilen eğitim nitelikli ve bireye gereken donanımı sağlaması oldukça önem arz ettiğinden ötürü eğitim alınacak kurumun dikkatle seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitimin sizi gerekli mesleki yetkinliğe ulaştıracağına emin olabilirsiniz. Tüm bunlar göz önüne alındığında, kurumumuz bünyesinde profesyonel aşçılık eğitimi almak isteyen bireyler bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilir; şehir dışından gelecek olan öğrencilerimiz ise NEVO STUDIOS'u arayarak kendileri için oluşturulacak olan özel fiyatlar sayesinde kolaylıkla kayıt yaptırabilirler.

Profesyonel Aşçılık Eğitim Programı

Kurumumuz bünyesinde uzman eğitimcilerimiz tarafından alacağınız profesyonel aşçılık eğitimi, siz değerli öğrencilerimizin hem diledikleri alanda iş sahibi olabilmeleri noktasında hem de sizlere mesleki eğitiminizde ve alanınızda yetkinliğe sahip olmanız açısından yardımcı olacaktır. Eğitimlerimizin süresi staj olanağını değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz için 8 ay olmakla birlikte, staj seçeneği dâhil etmek istemeyenler için ise 4 ay sürecek şekilde düzenlenmiştir. Hafta içi Perşembe - Cuma ve hafta sonu da Cumartesi - Pazar olmak üzere eğitimlerimiz saat sabah 9.00’da başlayarak akşam 17.00’de sonlanmaktadır. Eğitim sürecimizden faydalanmak ve derslerimize katılmak için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Eğitim programımıza kayıt yaptırmış olan 18-40 yaş aralığındaki kişilerin stajlı; 40 yaş üzeri kişiler ise staj dâhil olmayan programa kayıt yaptıracak şekilde eğitimlerden faydalanmaları mümkündür. Eğitim dönemimiz 18 Haziran 2022 itibari ile başlayacak olup, programımıza katılım için açılmış olan kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır. Eğitim sürecimiz ise alanında uzman eğitimcilerimiz ile birlikte Chef Akademi Çayyolu merkezinde gerçekleştirilecektir. Eğer eğitim programı ve süreci hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz, internet sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Aşçılık Sertifikası

Gıda sektöründe bireylere sunulan iş imkânlarının her geçen gün artış göstermesinin bir sonucu olarak çeşitli kurum ve kuruluşlar birbirinden farklı eğitim programları oluşturarak, üniversite okumak gerekmeksizin bireylerin bu alanda meslek edinmesinde ve personel açığının kapatılmasında büyük rol oynamaktadır. Kurumumuz bünyesinde alacağınız aşçılık eğitimi ise, mesleki alanınızda sahip olduğunuz bilgi ve yetkinliği kanıtlamanızda, aynı zamanda da sektör içerisinde dilediğiniz alanda iş sahibi olmanız için büyük katkı sağlayacaktır. Zenginleştirilmiş ders içeriği ve alanında kendisini kanıtlamış olan eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde başarılı bir eğitim süreci geçireceğinize ve beklentilerinizin karşılanacağına emin olabilirsiniz. Bu bağlamda, kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitimi başarılı bir biçimde bitiren öğrenciler; Chef Akademi Profesyonel Aşçılık Eğitimi Sertifikası, T.C. MEB Onaylı 1024 Saatlik Temel Aşçılık Kurs Bitirme Sertifikası ve City&Guilds Sertifikasını (Food Preparation and Cooking Skills) almaya hak kazanmaktadır. Sahip olacağınız bu sertifikalar sayesinde alanınızda iş bulabilir ve mesleki hayatınıza adım atabilirsiniz.

Kurumumuzun Ders İçeriği

Profesyonel aşçılık, bireylerin her geçen gün ilgisini arttırarak edinmek istedikleri bir meslek haline gelmiş ve dolayısı ile de bu durumun bir sonucu olarak profesyonel aşçılık eğitim hizmetini sunan kursların tercih edilirliği artış göstermektedir. Ancak verilen eğitimin nitelikli ve bireyi mesleğinde yetkin kılacak özelliklere sahip olması aynı zamanda da eğitim kadrosunun titizlik ile seçilmiş olması gerektiğinden ötürü, tercih edilecek kurum hakkında dikkatli olunması önem taşımaktadır. Bu bağlamda, kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitimin, siz değerli öğrencilerimizin beklentilerini karşılayarak sizi gerekli mesleki yetkinliğe ulaştıracağına ve alanınızda sahip olmanız gereken bilgi birikimini size sağlayacağına emin olabilirsiniz. Siz değerli öğrencilerimizin meslek hayatlarında herhangi bir zorluk ile karşı karşıya kalmaması ve gereken her türlü donanıma sahip olması amacı ile eğitim programları eğitmenlerimiz tarafından titizlik ile oluşturulmuştur. Ders içeriğimiz ise; Osmanlı Saray Mutfağı, Temel Pastacılık ve Ekmekçilik Dersleri, Besin Güvenliği ve Beslenme Şekilleri Eğitimi ve Menü Planlama Eğitimi gibi pek çok farklı içeriği bünyesinde barındırarak zenginleştirilmiştir. Bu noktada, kurumumuz ve eğitimimiz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için internet sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.