Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tıbbi Sekreterlik Kursu
Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

İşe Girenler

Tıbbi Sekreterlik Programının İçeriği

  • Sosyal hayatta iletişim
  • İş hayatında iletişim
  • Randevu ve konuk kabulü
  • Problem çözme
  • Tıbbi terminoloji
  • Tıbbi arşivleme

Genel Bilgi

Tıbbi sekreterlik, aynı zamanda hasta kabul olarak da adlandırılan bir meslek dalı olma özelliği taşımaktadır ve özellikle son dönemlerde artan personel ihtiyacı nedeni ile yüksek bir ilgi görmektedir. Hasta kabul personellerinin pek çok farklı ve önemli görevi bulunmaktadır. Hastaların başvurusundan itibaren hastaya ait tüm evrakların uygun hale getirilmesi, giriş işlemlerinin tamamlanması, çıkış esnasında gerekli evrakların hastaya ve hastaneye sunulması, çıkış işlemlerinin sağlanması bu görevler arasındadır. Bu nedenle tıbbi sekreterlik alanında eğitim alarak iş sahibi olmak isteyen kişilerin aldığı eğitim oldukça önem taşımaktadır. Tıbbi sekreterlik alanında eğitim alarak meslek sahibi olmak ve iş hayatına dâhil olmak isteyen kişilerin seçecekleri kurum hakkında dikkatli olması gerekmektedir. Bu durumun temel sebebi alınan eğitimin kişi alanında yetkin ve donanımlı kılmak için gerekli her türlü bilgiyi bünyesinde barındırıyor olmasının gerekmesidir. Bu noktada bünyemiz dâhilinde kursiyerlerimizin alacakları eğitim kapsamında, öncelikle sosyal hayatta ve iş hayatında iletişim konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Eğitimimize, randevu ve konuk kabulü ayrıca problem çözme konusunda da yetkinlik kazanmanız için çeşitli video ve sunumlar, tıbbi terminoloji (tedavi hizmetleri) ve tıbbi arşivleme konusunda da bilgilendirmeler dâhil edilmiştir. Temelde bu ve bu gibi kursiyerlerimizin meslek yaşantılarında ihtiyaç duyacakları pek çok farklı bilgiyi bünyesinde barındıran eğitim içeriğimiz, siz değerli üyelerimizin iş yaşantılarında herhangi bir sorun ile karşılaşmamaları adına titiz ve bir o kadar da özenle düzenlenmiştir.

Hasta Kabul İş Tanımı ve İmkânı

Sağlık sektöründe ve dolayısı ile de hasta kabul alanında da artan personel ihtiyacı nedeniyle bünyemizde eğitim faaliyetleri nitelikli ve bir o kadar da özenli bir şekilde yürütülen tıbbi sekreterlik kursumuz yoğun ilgi görmektedir. Bu sayede de kursumuz bünyesinde eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kişilerin önlerinde tercih edebilecekleri farklı ve çeşitli iş imkânı seçenekleri bulunmaktadır. Bu noktada tıbbı sekreter mesleki unvanına sahip kişilerin iş tanım aralıkları da geniştir. Hastaneye gelen hastaların başvuruları sırasında bu hastalar ilk olarak hasta kabul sekreterini görmekte ve iletişim kurmaktadır. Tıbbi sekreterin hasta ile olan uyumu büyük önem arz etmektedir. İlk iletişim esnasında hastaların endişeli ve gergin olması normaldir. Bu tarz bir durumda yine hasta kabul personeline düşen görev, kişinin sakin kalmasına yardımcı olmak ve herhangi bir sorun yaşanmasını önlemektir.

Hasta kabul personelliğine ilk adımını atmış olan ve mesleğe yeni başlayacak olan kişiler, öncelikle hastanenin yetkili çalışanı ile görüşür. Bu personelin temel görevi ise görev tanımını hasta kabul personeline sunmak ve bu çalışanı yönlendirerek çalışma alanını kolaylaştırmaktır. Tıbbı sekreterin alacağı direktiflere uygun hareket etmesi önemlidir. Hasta kabul personelinin sorumluluk ve görevleri, şehirden şehre ve hatta kurumdan kuruma ciddi farklılıklar gösterebilmekte ve değişebilmektedir. Hasta kabulü esnasında gerekli olabilecek tüm formların doldurulmasının sağlanması ve hastane kaydının oluşturulması da yine tıbbi sekreterin sorumlulukları arasındadır. Bu noktada, herhangi bir karışıklık ya da sorun yaşanmaması açısından dikkat edilmesi oldukça önemlidir çünkü birçok hata yapılması olasıdır. Bu gibi durumlarda hem hastane hem de hasta açısından çeşitli mağduriyetler yaşanabilmektedir. 

Tıbbi sekreterler, hastaların giriş ve taburculuk işlemlerini yaparak kişilerin hastane sistemi üzerinde kayıtlı olmasını sağlamakla görevlidirler. Hastanede var olan ve özellikle de hastalara ait dosyalar büyük önem taşımaktadır ve bu dosyaların saklanması noktasında özen gösterilmelidir. Kullanımı sağlanmayacak ya da gerekli olmayan dosyaların arşivlenmesi ve saklanacak olan depo bölümüne gönderilmesi görevlerini de yine bu personeller üstenmektedir. Hastanelerdeki doğum ve ölüm durumlarında her türlü dosyanın sisteme işlenmesi ve gerek başka kurumlarla gerek kurum içindeki yazışmaların sağlanıp belgelenmesi tıbbi sekreterin sorumluluğudur. Tüm bunlar göz alındığında görülecektir ki hasta kabul personellerinin oldukça geniş ve bir o kadar da önem arz eden bir görev tanımları vardır ve alanlarında artan iş imkânı sayesinde iş sahibi olmaları daha kolaydır. 

Eğitim İçeriği 

Kurumumuz bünyesinde eğitim hizmetini vermeye devam etmiş bulunduğumuz hasta kabul kurs programı, bu programa kayıt olarak iş sahibi olmak isteyen kişilerin gerekli her türlü teorik ve uygulamalı eğitimi alması amacı dâhilinde titiz bir çalışma sonucu hazırlanmıştır. Eğitim içeriğimiz, içerisinde kursiyerlerimizin mesleki alanlarında ihtiyaç duyacakları ve aynı zamanda da bilmeleri gerekli olabilecek olan hem teorik hem de uygulamalı olmak üzerek her türlü bilgiyi barındırmaktadır. Eğitim programı içerisinde kursiyerlerimizin; tıbbi arşivleme, hasta hizmetleri, randevu ve konuk kabulü gibi başlıklar bulunmaktadır. Bu sayede kursiyerlerimizin donanım sahibi olarak iş yaşantılarına dâhil olması amaçlanmıştır.

Eğitim Süreci

Kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetlerini titiz bir biçimde yürütmüş bulunduğumuz tıbbi sekreterlik kursu uzaktan eğitim olacak şekilde düzenlenmiştir. Kursumuza kayıt olan bireyler, ders video ve sunumlarını diledikleri her an ve her yerden kolaylıkla ulaşarak eğitimlerine devam edebilme fırsatına sahiptirler. Öte yandan da kursa ve içeriğine ilişkin doküman ve kaynaklara da erişim olanağı elde etmiş olmaktadırlar.

Verilen eğitimin uzaktan olacak (online) şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde kursiyerlerin eğitim merkezine gelmesine gerek kalmadan vakitten tasarruf etmelerine ve ulaşım zorluğu yaşamamalarına imkân tanınmaktadır. Bu bağlamda hem pandemi dolayısı ile hem de kişiye sağladığı yararlar göz önüne alındığında eğitimin uzaktan olacak şekilde yürütülmesi kursiyerlere büyük kolaylıklar sağlayarak eğitim süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Kursun bünyesinde alınan eğitim sonrasında kursiyerlerimizin kurumumuz tarafından hazırlanmış olan bir sınava girmesi gerekmektedir. Kursta yer alan dersleri tamamladıktan sonra bu sınavdan başarılı bir derece alan tüm kursiyerler yine kurumumuz tarafından verilecek olan ve alanlarındaki yetkinliği kanıtlayan meslek sertifikalarını almaya hak kazanmış olurlar. Sertifika hakkı kazanmanın sonrasında ise konuya ilişkin iş başvuruları yapabilir ve sektöre adım atarak iş sahibi olma imkânı elde edebilmektedirler. 

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası

Kurumumuz bünyesinde verilen tıbbi sekreterlik eğitimi, siz değerli kursiyerlerimizin gerekli her türlü donanıma sahip olması amacıyla zenginleştirilerek özenli, aynı zamanda bir o kadar da detaylı bir biçimde hazırlanmıştır. Bu durumun temel nedeni ise hasta kabul personeli unvanına sahip olarak iş yaşantısında dâhil olacak bireylerin görev tanımlarının oldukça önemli noktaları içermiş olmasıdır. Öte yandan kursumuz bünyesinde eğitim görecek kişilerin mesleki alanlarında son derece yetkin olarak yetişmelerini sağlamak asıl hedefimizdir. Bu personellerin çalışabilmek için üniversite veya kurs aracılığı ile e-devlet onaylı bir sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Bu noktada kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup ihtiyaç duyulan her türlü yeterliliğe sahiptir. Bu sertifikaya sahip bireyler üniversite hastaneleri, sağlık ocakları ya da devlet hastaneleri gibi birçok yerde çalışabilmektedir. Kurs sürecimize ve eğitimlerimizin içeriğine dair daha detaylı bilgi alabilmek ya da tıbbi sekreterlik kurs programımıza kayıt olmak için internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.