Hasta ve Yaşlı Bakım Uzmanlığı Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Hasta ve yaşlı bakım uzmanları, kişilerin geçirdikleri bir operasyon ya da ameliyat gibi herhangi sağlık ile ilgili bir durum sonrasında kişisel bakıma ihtiyaç duyan, yatağa mahkûm, yaşlı ya da kendi öz bakımını yerine getirmekte sorun yaşayan veya getiremeyen kişilere yardımcı olmakla yükümlü personellerdir. Bu personeller, ilgilendikleri kişinin yerine getiremedikleri bazı durumlarda kendilerine destek olarak herhangi bir sorun yaşamamaları adına destek olmaktadırlar. Temel görevleri ise, hasta ya da yaşlının temek ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olurken aynı zamanda da bu kişiye gereken her türlü bakım ve yardımı da sağlayarak destek olmak öte yandan da işlerini kolaylaştırmaktır. Bu temel görevlerin yanı sıra ise doktor ya da hemşirelerin yönlendirmelerine ve bilgilendirmelerine göre hastanın ilaçlarını ve kişisel bakımını yakından takip etmekle de görevlidirler. Bu noktada herhangi bir aksaklık ya da sorun yaşanmaması kişinin sağlığı açısından büyük önem arz ettiğinden ötürü, hasta ve yaşlı bakım uzmanı son derece dikkatli olmaya özen göstermelidir. Yine sağlık açısından kişinin kaldığı odanın temizliği noktasında hassas ve öte yandan da titiz olunması gerektiğinden, bu personeller kalınan bu odada yapılan temizlik işlemlerini de takip etmeli ve işlemlerin düzgün bir biçimde gerçekleştirildiğinden emin olmalıdır.

Sağlık Sektöründe Hasta ve Yaşlı Bakımı

Sağlık sektörü pandemi sürecinin de etkisi ile çok daha yüksek bir önem kazanmış ve her geçen gün de gördüğü değeri arttırmaya başlamıştır. Bu noktada son dönemlerde bu sektörde yaşanan personel eksikliği ve yetersizliği aynı zamanda da bakıma ihtiyaç duyan kişilerin sayısında yaşanan artış hasta ve yaşlı bakım uzmanlarına duyulan ihtiyacı da büyük oranda arttırmıştır. Bu durumun bir sonucu olarak pek çok insan da bu alanda meslek sahibi olarak iş bulmak adına eğitimlere katılmaya ve aynı zamanda da bu süreci verimli bir şekilde gerçekleştirmek adına yollar aramaya başlamıştır. Ancak bu noktada önemli olan eğitime karşı duyulan memnuniyet ve elbette kurumun kursiyerlerine sağladığı imkânların iyiliği ve yeterli oluşudur. Bu bağlamda kurum olarak biz, siz değerli kursiyerlerimizin mesleki alanlarında son derece yetkin bir hale gelmelerine katkı sağlayarak iş hayatına atılmalarına ve aynı zamanda da kolay iş bulmalarına destek olmaktayız. Eğer siz de hasta ve yaşlı bakıma alanında eğitim alarak meslek sahibi olmak ve aynı zamanda da iş hayatına dâhil olmak isterseniz iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

 Yaşlı Bakım Uzmanı Olmak İçin Ne Gereklidir?

Günümüzde pandeminin de etkisi ile sağlık sektöründe yaşanan personel ihtiyacından ötürü, hasta ve yaşlı bakımı alanında da uzmanlara duyulan gereksinim giderek artmaya devam etmektedir. Bu noktada, pek çok kişi de bu meslek alanına yönelmeyi düşünerek çeşitli adımlar atmıştır. Yaşlı ve hasta bakım uzmanı olarak iş sahibi olmak ve çalışmak isteyen kişiler için çeşitli yollar bulunmaktadır. Öncelikle meslek liseleri, anadolu meslek liseleri ya da anadolu teknik liselerinin hasta ve yaşlı hizmetleri alanından mezun olan kişiler bu alanda çalışma hakkında sahip olmaktadırlar. Öte yandan üniversite sınavından gerekli puanı alarak üniversitelerin hasta bakıcılığı ve yaşlı hizmetleri önlisans programından mezun olmuş kişiler de yine hasta bakıcı olarak çalışabilir. Son olarak ise, üniversite okumaya ya da üniversite sınavına girmeye gerek duyulmadan hasta ve yaşlı bakımı alanında açılan çeşitli eğitimlere ve kurs programlarına katılarak da hasta bakıcılığı sertifikası edinilmesinin ardından bu alanda çalışılmaya hak kazanılması mümkündür.

Hasta ve Yaşlı Bakım Uzmanlığı Mesleki Alan Sertifikası

Kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetleri yürütülmekte olan hasta ve yaşlı bakım uzmanlığı kurs programı, sizlerin gerekli her türlü donanıma sahip olması amacıyla özenli bir biçimde alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmuştur. Hasta ve yaşlı bakım uzmanı olan kişilerin görev ve sorumlulukları kişiler açısından büyük bir önem taşıdığından dolayı eğitimin nitelikli ve verimli olması kursiyer açısından önemlidir. Bu noktada da kurumların eğitim içeriklerine özen göstermesi ve her türlü bilgiyi içerecek şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Kurumumuz, bünyesinde eğitim görecek kişilerin iş yaşantıları esnasında son derece yetkin ve alanlarına hâkim olarak yetişmelerini sağlamayı temel amacı haline getirerek eğitim veren ve kursiyerlerini ön plana koyan bir kuruluştur. Hasta ve yaşlı bakım uzmanlarının iş sahibi olması ve kariyer adına adımlar atması adına gerekli eğitimleri üniversite ya da lisede almış olmaları veya çeşitli kurslar aracılığı ile belirtilen koşullar çerçevesinde sertifikalarını almaları gerekmektedir. Aksi halde sektörde iş sahibi olunması mümkün değildir. Bu noktada kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup, meslek edinmeniz adına her türlü yeterliliği taşıyarak sizlere destek olmaktadır. 

Hasta ve Yaşlı Bakım Uzmanlığı Sertifikasının Sağladığı Avantajlar

Hasta ve yaşlı bakım uzmanı sertifikası, bu sertifikayı edinen bireylere devlete bağlı ya da özel huzurevleri, özel bakım evleri, devlet hastaneleri ya da özel hastaneler, evde bakım hizmeti ihtiyacı duyulan durumlar gibi pek çok alanda ve yerde çalışabilme imkânı sunar. Ancak bu noktada da bu sertifikayı edinmek için kişilerin öncelikle kurs programımıza kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ardından ise eğitim sürecinin tamamlanması sonrasında yine kurum tarafından yapılacak olan sınavdan gerekli koşulları da sağlayarak başarılı olan üyelerimiz mesleki alanlarındaki yetkinliği kanıtlayan sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Verilen bu belge, E-devlet onaylı olup işverenler tarafından görüntülenebilir bir yapıya sahiptir. Bu sertifika sayesinde hem çok daha hızlı bir şekilde iş bulabilir hem de alanınızda sahip olduğunuz donanımı göstermede bir kanıt elde edebilirsiniz. Kurs sürecimize ve eğitimlerimizin içeriğinde dair daha detaylı bilgi alabilmek ya da hasta ve yaşlı bakım uzmanlığı kurs programımıza dâhil olmak için internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Uzmanlığı Kurs Programına Kimler Katılabilir?

Sağlık alanına ilgi duyan ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyerek hasta ve yaşlı bakımı alanında uzmanlaşmak isteyen herkes için kurumumuz bünyesinde verilen hasta ve yaşlı bakım uzmanlığı eğitimi uygundur. Kurs programımıza; kişisel bakıma ihtiyaç duyan, yatağa mahkûm, yaşlı ya da kendi öz bakımını yerine getirmekte sorun yaşayan veya getiremeyen kişilere yardımcı olarak destek olmak isteyen herkes hemen başvurabilir ve eğitime dâhil olur. Eğer siz de yeni bir iş edinmek ya da yeni bir kariyer planlamak amacı ile hedefleriniz hasta ve yaşlı bakım uzmanlığı yönünde ise ve aynı zamanda bu alana ilgi duyuyorsanız bu kurs programına katılmayı değerlendirmelisiniz.  Bu noktada bu mesleki alanında kendisini geliştirmek ve bir kariyer yapmak isteyen herkes için kurumumuzun eğitim programı destek olacaktır. Öte yandan bu kurs programına katılım göstermek isteyen kişiler için de herhangi farklı bir kriterimiz yoktur. Hemen kayıt olmak için bizlere iletişim bilgilerimiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve aynı zamanda da programa dâhil olarak kariyer hedefleriniz için bir adım atabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.