Bebek Masaj ve SPA Eğitimi

Bebek Masaj ve SPA Eğitimi
Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir gerçeğe göre; bebeklerin tensel temasa duydukları ihtiyaç, gıdaya duyulan ihtiyacın da üzerinde yer alarak oldukça önem taşımaktadır. Bu bağlamda bebek masajı ve spa dünyanın pek çok yerinde duygusal ihtiyacı karşılamak, bebeklere rahatlık sağlamak ve çeşitli sorunlara sahip olan bebeklerin bu sorunlarına çözüm üretmek gibi sebepler ile kullanılan bir terapi yöntemi olma özelliği taşımaktadır. Büyüme ve gelişim açısından bebekler için önemli olan temel noktalarda yalnızca beslenme ya da bebeğin bakımı bulunmamakla birlikte, bu önemli hususlar içerisinde masaj ve dokunma yolu sayesinde bebeğin sakinleşmesinin sağlanması aynı zamanda da fiziksel olarak bir gelişimin elde edilmesi yer almaktadır.

Bebek Masaj ve SPA Kursu

Ebeveynlerin çocukları ile kurdukları temaslar esnasında doğru masaj tekniklerini kullanarak dokunmaları ebeveyn ve bebek arasında kurulan bağlantının sağlanması aynı zamanda da güçlenmesi için oldukça önemlidir. Bu sebepler ve elbette uzmanların önerisi de göz önüne alınarak ten tene temas tercih edilmesi daha uygun ve aynı zamanda da sağlıklı olacaktır. Kurumumuz bünyesinde hizmetini sunduğumuz bebek spa ve masaj terapileri hakkında daha detaylı bilgi almak için internet sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Baby Spa ve Masajı Eğitimi Nedir?

Dünyaya henüz gözlerini yeni açmış bir bebekle bağ kurmanın en önemli yollarından biri ona dokunmaktır. Bebek masajı bu bağın oluşumunu sağlarken aynı zamanda bebeğin sağlıklı gelişiminde de büyük yardımcınızdır. Dokunulmak bebeğe sevildiğini hissettirdiği gibi bebekle olan iletişiminizi çoğaltır ve onları sakinleştirir. Yumuşak dokunuşlar yoluyla bebeğin büyüme ve gelişimini tetiklemeye yardımcı olur. Yapılan pek çok araştırmaya göre bebek masajı, bebeğin gelişimini ve duygusal ihtiyacını sağlamak için kullanılan terapi yöntemlerindendir. Bebeğe doğru masaj teknikleri ile dokunmak ebeveynlerin öncelikli olarak öğrenmesi gereken konulardan biridir. Bebek bakımında uzmanların özellikle önerdiği bir diğer önemli konu ten tene temastır. Bu iletişim şekli anne-bebek arasındaki bağı güçlendirir.

Bebek masajı eğitimi ebeveynler, bakıcılar, doğum koçları, emzirme danışmanları,bebek fotoğrafçıları, hemşireler ve baby spa merkezi açmayı isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Bebek Spa ve Masaj Eğitimi

Son yıllarda oldukça yüksek tercih edilirliği bulunan bu meslek dalında uzmanlaşmak için kursumuza kayıt olabilir ve eğitim sonunda sertifikanızı almaya hak kazanabilirsiniz. Edevlet onaylı sertifikalı bu eğitim sayesinde spa merkezlerine iş başvurusunda bulunabileceğiniz gibi, özel olarak bebek spa ve masaj hizmeti verebilirsiniz.

Baby Spa ve Masajı Eğitiminde Neler Var?

 • 27 Modül (Video)
 • Çevrimiçi videolar
 • Dökümanlar
 • Süpervizyon
 • Ömür boyu erişim
 • 160 Saat eğitim
 • Online sınav
 • E- Devlet ve Üniversite onaylı sertifika

Bebek Spa ve Masajı Yararları

Bebek spa ve masaj terapisi, hem çocuklar üzerinde fiziksel bir gelişme kaydedebilmek hem de sahip olunan bazı problemlere çözüm üretilmesi amacı ile ebeveynler tarafından tercih edilirliği gün geçtikçe artan bir terapi yöntemidir. Çocuk açısından pek çok faydasının bulunmasının sonucu olarak bu terapi, ebeveyn ve çocuk için kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Kas ve zihinsel gelişim, büyüme ağrıları ve uykuya geçişi kolaylaştırma noktasında düzenli yapıldığı takdirde bebek spa ve masajı, işlevsel ve çözüm odaklı bir yapıya sahiptir. Bebeklerin sosyal bir yapı kazanmasında ve sağlıklı bir büyüme süreci geçirmelerinde de büyük destek sağlayan bu terapi, bu büyüme süreci esnasında yaşanan diş ağrıları gibi sorunların ortaya çıkması durumunda ise bebeklerin ağrılarının hafifletilmesinde yardımcı olmaktadır.

Bebeklere sağladığı rahatlama hissi ve bu sayede ebeveynlere de sosyalleşme imkânının sunulmasına yardımcı olan bebek spa ve masajı, gaz sancısı ya da kronik ağrılar gibi sorunların da çözülmesi noktasında etkin rol oynamaktadır. Araştırmalar sonucunda, bu terapinin düzenli ve doğru bir biçimde yapılması sonucunda motor becerilerinde ve kas kuvvetinde gözle görülen büyük bir gelişme yaşandığı kanıtlanmış durumdadır.

Öte yandan enfeksiyonlara karşı da daha fazla koruma sağlanmasında etkili olduğu gözlenen bebek spa ve masajı, besin sindirimini kolaylaştırarak bebeğin büyüme ve gelişmesini hızlandırarak daha sağlıklı bir yapıya sahip olmasında etkili olmaktadır. Kan dolaşımını ve nefes alıp vermeyi hızlandırması sayesinde ise gaz ve bağırsak sancıları gibi sorunların giderilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında farklı sorunlara sahip olan çocukların bebek spa ve masajından faydalanarak sahip oldukları bu problemlerin üzerinden terapi seansları ve uzman bebek terapistlerinin yardımı sayesinde kolaylıkla gelmeleri mümkündür.

Baby Spa ve Masajı Eğitimi Katılımcılara Ne Sağlar?

 • Bebek Spa ve masaj merkezi açmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiği ve ebeveynlerle kurulan ilişkiler konusunda bilgi, birikim ve kapsamlı donanıma sahip olacaksınız.
 • Masajın geçmişten günümüze gelişimi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Bebeğinizin gece uykusuna alışma ve daha derin uyuma sürecine girmesine yardımcı olacaksınız.
 • Bebeğinizin bilişsel performansının gelişmesine ve dikkatinin artmasına katkıda bulunacaksınız.
 • Refleksoloji masajının etkileri ve uygulaması hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Bebeğinize doğru dokunuş tekniklerini öğrenerek kurduğunuz ilk duygusal bağa katkıda bulunacaksınız.
 • Bebeğinizin sindirimine destek olacak ve kolik, gaz ve kabızlığın hafifletilmesine masajlarla yardımcı olacaksınız.
 • Hidroterapinin bebekler üzerindeki önemi ve püf noktalarına hakim olacaksınız.
 • Bebeğinizin vücut farkındalığını ve masaj noktaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Öğrenilen masaj teknikleri ile farklı gelişim gösteren bebeklerin yaşam kalitesinin artmasını sağlayacaksınız.
 • Bebek vücuduna hangi yağların iyi geldiği, bebekler için kullanılan masaj yağları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bebek Spa ve Masajı Nasıl Uygulanmaktadır?

Özellikle son dönemlerde tercih edilirliğini oldukça arttıran bebek spa ve masajı, ebeveynlerin hem çocuklarının sahip oldukları sorunlara bir çözüm yolu olması hem de bu terapinin sağladığı yararlardan faydalanmak için kullandıkları bir yöntem olma özelliği taşımaktadır. Bebeklerin sağlıklı bir büyüme ve gelişme süreci geçirmesi noktasında etkin bir rol oynayan bu terapi sayesinde bebekler; kas ve zihinsel gelişimin sağlanması aynı zamanda da uykuya geçişi kolaylaştırma gibi faydalara sahip olurken; büyüme ağrıları ya da yine bu büyüme süreci içerisinde yaşanan diş ağrıları gibi sorunlardan da kurtulmaktadırlar. Pek çok farklı ve işlev sahibi faydası bulunan bebek spa ve masajı, bebeklerin gelişim ayına uygun bir mayo bezi giydirildikten sonra amaca uygun şekilde özel olarak üretilmiş can simitleri ile jakuziye girişlerinin sağlanması ile başlamaktadır.

Hem suya alışmanın hem de hareket yeteneğini keşfetmenin oldukça önem taşıdığı bu terapide, bebeklerin ortalama olarak bu süreci tamamlamaları 5 dakika sürmektedir ve bu süreç içerisinde bebekler yalnızca kendi hallerine bırakılmaktadır. Sonrasında bebekler duru su ile yıkanıp arındırıldıktan sonra jakuzi kademeli olacak şekilde çalıştırılarak masaj kabinine geçilir. Kabinine geçilmesinin ardından ise uzman bebek terapistleri tarafından terapi için üretilmiş olan ve bebeklere uygun olacak şekilde hazırlanmış özel ürünler kullanılarak profesyonel masaj uygulamasına başlanmaktadır. Bu bağlamda, kurumumuz bünyesinde uzman bebek terapistlerimiz ile birlikte verilen seanslar ve bebek spa ve masajı hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizlere internet sitemizde bulunan iletişim numaralarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

Bebek Spa ve Masajı Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Uzman bebek terapistleri tarafından profesyonel bir biçimde uygulanan bebek spa ve masajı, bebeklere birçok yönden destek olarak sağlıklı bir büyüme süreci geçirmelerini sağlar. Bu bağlamda, bebeklerin hem fiziksel hem de zihinsel sağlıklarının ilerleme kaydetmesine destek sağlayan bu terapi sayesinde ebeveynlere de büyük kolaylıklar sağlanmış olunmaktadır. Bu kolaylık ve yararlardan faydalanmak isteyen ailelerin sıklıkla tercih ettikleri bebek spa ve masajından faydalanabilmek için bebeklerin 13 kg’ı (yeni doğan – 11 ay aralığında) geçmemiş olmaları gerekmektedir.

Var olan şikayetlerin sıklığına, bebeğin jakuziye uyum sağlamasına ve ebeveynlerin isteğine göre uygulanma sıklığı değişmekte olan bu terapi, eğer bebekte herhangi bir özel durum bulunmuyor ise seansların her hafta tekrarlanacak şekilde devam etmesi en sağlıklı durum olmaktadır. Bu sayede düzenli yapılan bebek spa ve masajının işlevli aynı zamanda da sorunlara çözüm olma noktasındaki etkisi sayesinde sağladığı büyük ve önemli yararlardan hem ebeveynler hem de bebekler faydalanmış olacaklardır. 

Ömür Boyu Erişim

Tüm doküman ve videolara bir süre sınırı olmaksızın erişmek için hemen şimdi başvurun.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.