Google Ads Uzmanlığı

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Google Ads Nedir?

Google Ads, Google’ın sunduğu bir reklam hizmetidir. Birçok arama motoru markası, reklam hizmetleri sunsa da dünyada %93 ile en çok kullanılan arama motoru Google, reklamcılık faaliyetlerinde daha avantajlıdır. Bu yüzden, Google Ads ile reklam faaliyetleri yürütmek çok daha efektif sonuçlar doğurur.

Google Ads, arama motoru aramalarında, kurumsal, hizmet ve e-ticaret sektöründeki anahtar kelimelerde sıralanan organik sonuçların üstünde reklam olarak yer almanıza ve bu sayede sağlamış olduğunuz hizmet yada ürünleri arayan kitlelerle buluşmanızı sağlar. Bu sayede sitenize işlerinizle alakalı daha çok ziyaretçi çekerek potansiyel müşterilerinize ulaşabilir ve daha çok satış yapma ve hizmet sağlama şansı yakalamış olursunuz.

Google Ads, reklam faaliyetlerini raporlamaya yönelik kolaylık sağlayan birtakım analizleri de sizlere sunar. Reklamlardan elde ettiğiniz etkileşim trafiğini daha iyi görme şansı elde eder ve reklam faaliyetlerinde buna göre değişikliğe gidebilirsiniz.

Google Ads Ücretli mi?

Google Ads, ücretli olması dolayısıyla Google’ın gelirlerinin %90'ı oluşturur. Pekçok farklı reklam stratejisi ve teklif türü bulunan Google Ads üzerinden oldukça verimli reklamlar verebilmeniz bir sebebi de bu stratejilere hakim olmak ve doğru şekilde yönetmektir. Bu reklamların maliyetleri, reklamları yöneten kişinin verdiği teklife göre, reklamın verileceği sektördeki rekabete göre, doğru bir reklam yapılandırması kurgulanmasına göre değişkenlik gösterir. Bu durumda reklamların doğru şekilde yönetilmesi, reklam bütçelerinin doğru şekilde harcanmasını da sağlayacağından, reklamverene iş hacmi kazandıracaktır.

Google Ads Uzmanı Nedir?

Hizmet veya ürünlerinizi hedef kitlenize ulaştırmak adını Google üzerinden reklam faaliyetlerini yürüten kişiye Google Ads Uzmanı adı verilir. Bu kapsamda Google Ads Uzmanı, reklamlardaki rakiplerin analizi, reklamlarınızın plan-programı, reklamların oluşturulma süreci ve reklamların performans analizlerini gibi operasyonları gerçekleştiren kişidir. 

Google Ads uzmanı, reklamları birebir takip ederek, reklam performanslarını maliyetlerle karşılaştırarak efektiflik durumunu dengelemeye çalışır. Bununla ilgili bir dengesizlik söz konusuysa gerekli optimizasyonları gerçekleştirir.

Google Ads uzmanı, bir reklamverenin hizmet verdiği sektörün anahtar kelime analizlerini yaparak ve rakip firmaların reklam faaliyetlerini göz önünde tutarak bir reklam operasyonu yürütür. Ayrıca bu operasyonların bütçe programlarını da oluşturur.

Google Ads Uzmanı Nasıl Olunur?

Google Ads uzmanları dijital pazarlamanın temel taşlarıdır. Bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız öncelikle bir sertifika programına kayıt olmalısınız. Sertifikalı eğitimlerle birlikte iş başvurularında avantajlı olabilir veya yeni müşterilere referans sağlayabilirsiniz.

Birçok eğitim programında bu işin sadece teorik yanını öğrenebilirsiniz. Tecrübe gerektiren bir alan olan Google Ads uzmanlığı, teorik bilgiler sonrasında kazanılan deneyimle birlikte uzmanlaşılan bir alandır. Fakat alınan sertifikalı eğitimlerden öğreneceğiniz teorik bilgileri nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve bu yöndeki teorik bilgilerinizi deneyimlerinizle harmanlayarak birleştirmeniz, kariyerinizde başarılı olmanız için başlangıç sayılabilir.

Biz Kurs ve Meslek Akademi olarak verdiğimiz Google Ads uzmanlığı eğitimlerinde sadece teorik bir eğitim vermiyoruz. Teorik eğitimi uygulayabileceğiniz örneklemelerle birlikte iş sahasında en başta yaşayacağınız problemleri en aza indiriyoruz.

Google Ads Uzmanlığı Eğitimiyle Hangi Nitelikleri Edinirsiniz?

Google Ads uzmanlığı eğitimden sonra bazı nitelikleri edinerek ve güncel gelişmeleri de takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. 

  • Anahtar kelime analizlerini doğru yapmak
  • Efektif reklam hedefleri oluşturmak
  • Doğru reklam operasyonları planlamak
  • Reklam operasyonlarının maliyet hesaplamasını yapmak
  • Optimizasyon faaliyetlerini yürütmek
  • Analiz ve raporlama yapmak
  • Kârınızı artıracak çeşitli dönüşümler yapmak

Google Ads uzmanı olmak istiyor ve bu konuda daha çok bilgi edinmeye ihtiyaç duyuyorsanız, bizlerle irtibata geçebilir ve deneyimli ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.