Sosyal Medya Uzmanlığı

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Canlı - Online Yüz Yüze Eğitim

Toplam 6 saatlik eğitim Mert Şener tarafından Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecektir. 

Sosyal Medya Reklamcılığı Eğitim Takvimi:

 • 3.Aralık.2022 Cumartesi: 12:00-14:00
 • 10.Aralık.2022 Cumartesi: 12:00-14:00
 • 17.Aralık.2022 Cumartesi: 12:00-14:00

Katılımcılar ilgili dönemlerde e-posta ile Mert Şener'e soru sorabilirler. Sorular 48 saat içerisinde cevaplanacaktır. Ek olarak her eğitimin video kaydı kursiyerlere iletilecek, kursiyerler bu videolara kendilerine verilen şifre ile ömür boyu erişebileceklerdir. Herhangi bir eğitimi kaçıran kursiyerler kaçırdıkları eğitime ait video kaydına da sahip olacaklardır.

Gelişen akıllı cep telefonu teknolojisiyle birlikte yeni nesil medya sektörü, son yıllarda, hızlı bir büyüme ivmesi kazandı. Bu büyümeyle gelişen yeni nesil medya veya dijital medya beraberinde bir ticari hacimde getirdi. Bu ticari hacimden doğan pastadan, pay almak için dijital pazarlama süreci her geçen gün biraz daha büyüme göstermektedir. Dijital pazarlama sürecinin en büyük alanlarından biri olan sosyal medya, bu pastadaki ekonomik sirkülasyonun büyük bir kısmını kazandırıyor. Bu ekonomik sirkülasyonda, ticari faaliyet yürütmek isteyen markalar, bünyelerinde veya serbest olarak sosyal medya uzmanları ile çalışmayı tercih ediyorlar. Sosyal medya uzmanları, bu markaların dijital dünyada dönüşümünü sağlayarak pazarlama faaliyetlerinin plan ve uygulamasını gerçekleştiriyor. Dolayısıyla sosyal medya uzmanlığı günümüzde yükselen bir meslek olmakla beraber, iş dünyasında elemana ihtiyaç duyulan sektörler arasında yerini de tutmaya devam etmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir?

Sosyal medya uzmanlığı, markaların dijital dünyanın bir parçası olan sosyal medya platformlarında, gerekli marka dönüşümlerini sağlayarak buradan ticari bir gelir etmesi için reklam ve pazarlama faaliyetlerini planlayıp yürüten kişilerin yaptığı çalışmalar bütününe verilen isimdir. Bunun için sosyal medya kullanıcılarıyla, içerik üreticileriyle veya farklı markalarla işbirliği yapılabilir, sektörel hedef kitleler bazında reklam çalışmaları yapılabilir ve bu verilerin takibiyle firmanın satış hacimlerine olumlu yönde katkılar sağlanabilir. Buradan doğrudan bir ticari gelir elde etmenin yanı sıra marka bilinirliğini artırmak gibi amaçlarla da çalışabilir.

Bu faaliyetlerin tümünü, belli bir program ve strateji dahilinde gerçekleştiren sosyal medya uzmanları, marka bünyelerinde doğrudan maaşlı bir çalışan olarak çalışabilecekleri gibi serbest bir şekilde danışmanlık hizmeti de verebilirler.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Sosyal medya uzmanlarının, markaların dijital dünyada marka bilinirliğini artırmak, dijital pazarlama stratejileri gerçekleştirmek, çevrimiçi platformlarda müşteri memnuniyetini artırmak, tüketicileri memnun edecek ve doyuracak içerikler sunmak ve dijital dünyadan bir pay kapmak gibi görevleri vardır. 

Bütün bunların dışında sosyal medya uzmanlarının alması gerek bazı sorumluluklar aşağıda listelenmiştir. Fakat listeye göz gezdirmeden önce sosyal medya uzmanlarının çalıştıkları sektöre göre strateji ve çalışma yoğunluklarının değişkenlik göstereceğini de belirtmekte fayda var.

 • Günlük, taze ve özgün içeriklerin oluşturulması
 • Hitap edilen kitle üstünde araştırma ve analiz yapmak
 • Müşterilerden gelen olumlu-olumsuz geri bildirimlere yönelik çözümler sunmak
 • Markanın sosyal medya stratejilerini üretmek
 • Markanın iş birliklerini planlamak, uygulamak ve denetlemek
 • Sosyal medyada bulunan akımları takip etmek
 • Sosyal medyadaki içerik üreticileriyle temas kurulabilecek bir fırsat var ise, markanın hedefleri doğrultusunda bu fırsatları kullanmak
 • Ürettiği stratejilerin, olumlu sonuçlarını tahmin ederek kazanç planlaması oluşturmak

Kurs ve Meslek Akademi ile Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal medya uzmanlığı için herhangi resmi bir eğitim şartı yoktur. Fakat sosyal medya uzmanlığı alanında, kişilerin belli eğitimleri alarak bu konularda, prestijli sertifikalar edinmesi sektörde yer edinerek başarılı olabilmeleri için gereklidir. Kurs ve Meslek Akademi olarak verdiğimiz teorik ve pratik eğitimler sonucu aldığınız sertifikalar, e-devlet onaylı olup uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Ayrıca bazı markalar çalıştıkları uzmanların, grafik tasarım ve yazılım alanlarında yeterliliklerinin olmasını da isteyebilirler. Ancak elbette bu durum sosyal medya uzmanının kendisinin verdiği hizmet kapsamı konusunu belirlemesine engel değildir.

Kurs ve Meslek Akademiyle Sosyal Medya Uzmanı Olmanın Avantajları

Çeşitli sektörlerde iş yapacak ve taze içerik üretmesi gerekecek bir uzmanın ilk olarak yaratıcılık yönünün kuvvetli olması gereklidir. Daha sonra planlama ve analiz niteliklerini barındıran, lider vasıflı biri olmalıdır. Bunların dışında Kurs ve Meslek Akademi Sosyal Medya Uzmanlığı kursu ile edineceğiniz bazı nitelikler şunlardır:

 • Görev dağılımını planlayarak öncelik düzenini sağlamak
 • Ekip çalışmasına yatkınlık
 • Kriz yönetimi
 • Sosyal medya kitle analizi ve raporlama
 • Pazarlama sahasında plan ve strateji üretme
 • Sosyal medyayı ve popüler kültürü aktif takip edebilme

Siz de Kurs ve Meslek Akademi Sosyal Medya Uzmanlığı kursu ile kendinizi geliştirip, bir sertifika sahibi olmak istiyorsanız hemen programımıza kaydolabilirsiniz. 

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.