Emlak Danışmanlığı Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Edevlet onaylı sertifika
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Emlak Danışmanlığı Kursu

Gün geçtikçe emlak danışmanlığı alanında ve gayrimenkul sektöründe, bireylere sunulan iş imkanı ve aynı zamanda çeşitliliği de artış göstermeye devam etmektedir. Dolayısı ile de bu eğitimi alarak meslekte yer edinmek isteyen kişilerin de sayısı aynı oranda artmış ve bu mesleğe sahip kişilerin iş tanımının ne olduğu hakkındaki merak da artmıştır. 

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Villa, konut, arsa ve benzeri mülklerin alım, satım ve kiralama gibi işlemlerinin belirtilen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmesini sağlayan bireylerin sahip olduğu mesleki unvan emlak danışmanıdır. Bu kişiler, müşterilerin ihtiyaçları ve ekonomik durumlarını tanımlamak, konut edinmek ya da kiralamak isteyen müşterilere konut tanıtımları yapmak, gereken belge düzenlemelerini yapmak gibi sorumluluklara sahipken tüm bunları gerçekleştirme sırasında ise müşterilerle sürekli bir iletişim içerisinde olmalıdır ve alanında meydana gelen gelişim ve değişimleri takip etmelidir. Emlak danışmanı olan kişilerin, potansiyel müşterileri bulması ve kendi portföyüne yeni müşterileri ekleyerek hizmet alanını genişletmesi de sorumlulukları içerisindedir.

Kurum olarak biz de emlak danışmanlığı eğitim hizmetini kaliteli bir biçimde vermeye devam ederek bireylerin bu alanda iş bulmasına yardımcı olmaktayız. Uygun fiyatlı seçeneklerimiz sayesinde siz değerli kursiyerlerimizin meslekleri hakkındaki planlarını gerçekleştirmesinde payımız olmasından mutluluk duyuyoruz.

Nasıl Emlak Danışmanı Olunur?

Emlak danışmanı olarak yetkinlik kazanmak ve bu alanda çalışarak meslek edinmek isteyen kişiler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. İlk olarak üniversite sınavına girerek belirtilen koşulları sağladıktan sonra yeterli puan alarak, üniversitede meslek yüksekokulu kapsamında emlak ve emlak yönetimi programında geçireceğiniz 2 yıllık bir eğitim sürecinin ardından emlak danışmanı olarak mezun olmanız mümkündür. Ancak emlak danışmanı olabilmeniz için üniversite okumak şart değildir. Bunun yerine, bu eğitim hizmetini veren kurslar bünyesinde eğitiminizi aldıktan sonra yine belirtilen koşulları sağlayarak sınavı başarı ile geçtiğiniz takdirde emlak danışmanı sertifikanızı alıp mesleğinizde olan yetkinliğinizi kanıtlayabilirsiniz. Üniversite okuyarak ya da kurs aracılığı ile emlak danışmanı olmuş bireyler arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. 

Emlak Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim Programı

Emlak danışmanlığı, bu alanda artan iş imkanı ve birbirinden farklı çalışma sektörlerinde iş bulabilme olanağını sağlamasından ötürü, her geçen gün daha çok tercih edilmekte ve dolayısı ile de bu eğitimi veren kurum sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Ancak verilen eğitimin nitelikli ve bireyi mesleğinde yetkin kılacak özelliklere sahip olması gerekliliğinden ötürü seçilecek kurum hakkında dikkatli olunması önem taşımaktadır. Bu bağlamda kursumuz bünyesinde alacağınız eğitimin, siz değerli kursiyerlerimizin beklentilerini karşılayarak sizi gerekli mesleki yetkinliğe ulaştıracağına emin olabilirsiniz. Kurumumuz bünyesinde alacağınız emlak danışmanlığı eğitimi, bu alanda meslek sahibi olmak isteyen bireylere sunulmuş bir programdır. Bu programı belirtilen şartlar çerçevesinde başarı ile bitiren bireyler, emlak danışmanı ünvanına sahip olarak mesleklerini gerçekleştirmeye hak kazanmaktadır. 

Eğitim programı çerçevesinde; emlak ile ilgili temel kavramlar ve emlak alım satım işlemleri, tapu ve kadastro, insan kaynakları yönetimi ve gayrimenkul hukuku gibi alanında uzmanlaşmanızı sağlayacak pek çok içerik bireylere sunulmuş durumdadır. Tüm bunların yanı sıra; insan ilişkileri, etkili iletişim, satış ve pazarlama, çevre ve kalite yönetimi gibi konularda mesleğinizi gerçekleştirirken insani ilişkiler yönünden donanımlı olmanız açısından içerikleri de barındırarak, uzmanlık alanınızı daha rahat bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlar. Bizler de kurumumuz bünyesinde bu eğitimi nitelikli bir şekilde vermeye devam etmekteyiz. Programımıza kayıt olan bireyler, eğitim video ve sunumlarını öğrenci panellerinde görüntüleyebilmektedir. Bu sayede dilediğiniz gün ve zaman aralığında uzaktan eğitim sayesinde programınıza devam edebilmeniz mümkündür.  Bu noktada fiyatlandırmalar, en nitelikli hizmeti en uygun ücretlerle siz değerli müşterilerimize vermek amacı ile düzenlenmiştir. Eğitim programı ve sürecimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bize kolaylıkla ulaşabilir ve derslerinize hemen başlama imkanı kazanabilirsiniz.

Neden Uzaktan Eğitim?

Kurumumuz bünyesinde vermiş olduğumuz emlak danışmanlığı eğitimi uzaktan eğitim olacak şekilde düzenlenmiştir. Kursumuza kayıt olan bireyler, ders video ve sunumlarına kendilerine sağlayacağımız erişim imkanı sayesinde diledikleri her an ve her yerde ulaşarak eğitimlerine devam edebilme olanağı sağlamaktadırlar. Verilen eğitimin uzaktan gerçekleştirilmesi sayesinde kursiyerlerin eğitim merkezine gelmesine gerek kalmadan diledikleri vakitten tasarruf etmelerine imkan tanınmaktadır. Pandemi dolayısı ile içinde bulunulan şartlar da göz önüne alındığında uzaktan eğitimin tercih edilirliğinde pandeminin ardından büyük bir artış gözlenmekle beraber eğitimlerin yürütülüş şekli önem kazanmıştır. Bu bağlamda, eğitimin uzaktan olacak şekilde yürütülmesi kursiyerlere büyük yararlar sağlayarak eğitim süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası 

Emlak danışmanlığı sertifikası bu alanda çalışmak isteyen bireylerin bulundurması gereken sertifikadır. Kurumumuz bünyesinde alacağınız emlak danışmanlığı eğitimi sonrasında, yine bünyemiz tarafından hazırlanmış olan sınavdan geçerli notu alan bireyler, bu alanda mesleklerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak olan sertifikayı almaya hak kazanacaktır. Bu sertifika sayesinde alanınızda uzman ve yetkin olduğunuzu iş verenlerinize kanıtlayabilir, gayrimenkul ofisleri veya bankaların ilgili bölümlerinde çalışabilir, tapu sicil müdürlüklerinde aracılık yapabilir ya da bu gibi alanlarda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte, bu sertifikaya sahip kişilerin belirli bir süre emlak danışmanlığı yaparak deneyim edinmesinin ardından kendi emlak ofislerini açarak iş sahibi olmaları da mümkün kılınmıştır. 

Kimler Bu Eğitimden Faydalanabilir?

Çeşitli kurslar aracılığı ile emlak danışmanı olmak mümkün kılınmış ve bu eğitim programından kimlerin faydalanabileceği gündeme gelmiştir. Bu bağlamda, bu kurs programına katılmayı düşünen bireylerden emlakçılık yapan kişilerin en az ilköğretim okulu mezunu (eski ilkokul mezunları dahil) seviyesinde; emlakçılığa yeni başlayacak olanların ise en az ortaöğretim mezunu seviyesinde olması gerekli görülmüştür. Bu noktalar haricinde ise herhangi bir ayrım ya da kriter bulunmamaktadır. Eğer siz de bu kurs programından yararlanarak emlak danışmanı olmak isterseniz, kurumumuzla iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve derslerinizi almaya hemen başlayabilme imkanı elde edebilirsiniz.

Eğitime Katılabilmek için Gerekenler

Kurumumuz bünyesinde eğitim danışmanlığı  programından faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle kursumuza kayıt yaptırması gereklidir. Ardından ise bulundurulması gerekenlerden ilki bir bilgisayar, akıllı telefon ya da kursiyerlerin derse erişebilmesini sağlayacak herhangi bir cihazdır. Bunun ardından ise eğitim alacak kişinin yeterli teknolojik bilgi birikime sahip olarak cihazın kullanımına hakim olması gerekmektedir. Kursumuz bünyesinde verilen eğitim, uzaktan olacak bir biçimde gerçekleştirildiğinden ötürü kişinin aktif bir internet bağlantısına sahip olması önem arz etmektedir. Bu noktalar haricinde gereken herhangi farklı bir husus bulunmamaktadır ve kurs programına katılmak için gereklilikleri yerine getiren her birey eğitimlere kolaylıkla katılabilmektedir. Eğitimlere katılabilmek için herhangi bir zaman aralığı ve gün belirtilmiş değildir. Kursiyerlerimiz için, eğitimlerine her an ve her yerden katılma imkanı sağlanmıştır.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.